KONST / Litografier / Färglitografi 13272378
nr 1327 2378
Batte Sahlin
(f. 1929), Sverige
Färglitografi, Signerad, daterad 90. Motivet: 40x58 cm
Batte Sahlin, född 1929 i Åre, svensk målare och skulptör.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 18 maj 2020
kl 20:46:48
16/5 09:59:20